Promocja!

Fronty akrylowe kolor biały tylko 220zł brutto/m2


Kalkulator frontów akrylowych

Wymiary w cm

 
0
 

Meblowe fronty akrylowe przebojem wdzierają się w świat projektantów i producentów meblowych a także konsumentów, którzy na każdym kroku doceniają zalety stosowania powłoki akrylowej w procesie produkcji mebli. Meble z powłoką akrylową to zarówno cenowy, jak i użytkowy kompromis wybierany przez konsumentów, którzy preferują meble z połyskiem, ale nie chcą płacić dużo wyższych kwot za tradycyjne meble lakierowane. Prócz niskiej ceny, fronty akrylowe cechują się wieloma innymi zaletami – poniżej prezentujemy dokładną listę atutów mebli z frontami akrylowymi.

Zamów przez telefon:

tel. kom. (+48) 790 339 600

  • Wielofunkcyjność i uniwersalność – fronty akrylowe z powodzeniem wykorzystuje się zarówno przy produkcji mebli kuchennych, jak i szafek łazienkowych a także mebli do sypialni czy salonu. Ponadto fronty akrylowe coraz częściej spotykane są w meblach biurowych i wystawowych, stosowanych przed przedsiębiorców w sklepach.
  • Wygląd i cena – fronty z akrylem wykonuje się metodą oklejania płyty MDF. To pozwala zachować niższą cenę (zwykłe płyty MDF są dużo tańsze, niż ich matowe odpowiedniki), ale także nie ogranicza w kwestii designu. Na okleinę znajdującą się na płycie MDF można nanieść dowolną grafikę lub motyw.
  • Połysk – prócz uniwersalności a także nieograniczonych możliwości designerskich, fronty akrylowe mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – efekt połysku. Akrylowa głębia połysku (zwana potocznie efektem szkła) jest nie do uzyskania w przypadku zwykłych mebli lakierowanych. Wszystko to za sprawą grubości powłoki akrylu, która sięga 1,4 mm.
  • Antybakteryjność i ekologiczność – akryl w swojej strukturze posiada jony srebra, które uznawane są za antybakteryjne – hamują rozwój mikroorganizmów. Co więcej, fronty akrylowe w zestawieniu z innymi materiałami PCV (wykorzystywanymi do produkcji mebli w tradycyjnej technologii) są uznawane za przyjazne dla środowiska.
  • Łatwość w czyszczeniu – producenci zalecają, aby powierzchnie akrylowe myć płynem do szyb, a w przypadku pojawienia się rys – należy wypolerować powierzchnię miękką szmatką oraz specjalnym mleczkiem. Należy unikać zbyt intensywnego szorowania powierzchni akrylowych a także mycia przez pierwszy tydzień od montażu i zdjęcia folii ochronnych (naklejanych na czas transportu).

Jak dowodzą przytoczone powyżej zalety, meble z frontami akrylowymi to uniwersalna, tańsza i naszpikowana wieloma innymi atutami alternatywa dla zwykłych mebli lakierowanych.

Dostępne kolory

Przykładowe aranżacje z użyciem frontów akrylowych